Повремени врнежи од дожд

4

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Дневните температури ќе се движат од пет до 17 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 15 степени.