Со новата колекција на Coincasa внесете есенска топлина и магија во вашиот дом

49

Италијанскиот бренд за производи и декоративни елементи за уредување на домот, ја претстави својата колекција за сезоната есен 2014 година.

Coincasa сезоната ја започна со палета на сиви и розови тонови со нагласување на црната боја, граници преземени од високата мода, со еклектички и елегантни детали. Поетска убавина за мирна атмосфера за живот во нео – романтична куќа, соодветна за оние кои живеат таму. Шармантен, со инвентивен баланс во комбинација на геометриски шари кои се испреплетуваат со етно – изработени вкусни предмети и мал допир со Ориентот: сет на карактеристични современи времиња.

Поради тоа во текстилот, чаршафите за маса се избледени, како да се од некое претходно време. Садовите се во бледи нијанси, со испукана текстура, или геометриски дизајни, или со силни удари на четката како во јапонската уметност. И повторно, прекрасните црни корпи, дрвото со неверојатни зрна, тенките чаши.

Колекцијата на предмети открива артистичка сензибилност со рачно изработени продукти, од суптилни преработки на метал до керамички декорации, од скапоцени бисерни чаши до дрвени кутии, од големи фенери до ориентални статуи, до плетени корпи. Стилските фигури за позитивна и топла атмосфера даваат елемент на имагинацијата на поставеноста на просторот.

Понекогаш само треба да промените перница или да додадете тегла за да дадете целосно ново доживување на просторијата. Колекцијата на перничиња и завеси ги следи деликатните бои на темата, но ги истакнува во сенка и ја истакнува текстурата. Во мебелот се наоѓа задоволството за живеење во околина каде совршената врска е присутна дури и меѓу деталите, помеѓу естетиката и функционалноста што го прави нашето секојдневие подобро. Има нејасен дух од 60-тите, каде меките, заоблени линии се балансирани со лесни геометриски форми: волуменот е поставен на ногарките од светло или темно дрво, бел лак или транспарентните кристали.

Колекцијата е пат низ функционалната елеганција за соживување и интимни простори кои ја зачувуваат меморијата. Колекциите за спална соба и бања се богати со цветни принтови, микро шари, геометриски пастелни нијанси што ги истакнуваат меките и многу топли ќебиња, јоргани и прекривки од вештачка кожа.

Coincasa, италијанскиот синџир на продавници нуди врвни и трендовски решенија за уредување на домовите. Овој бренд веќе неколку години е дел од компанијата K&K, преку продажниот салон што се наоѓа во Скопје, а од неодамна оваа трговска марка е достапна и во Тетово.