Сончеви периоди и слаб ветер

2

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од четири до 16 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 14 степени.