Сончево и топло, температура до 33 степени

5

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 23 до 33 степени. УВ индексот ќе биде со вредност 8.