Сончево и ветровито

3

Времето во Македонија претпладне ќе биде на места со зголемена облачност, додека попладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен.

Во Скопје слично време, со температура до 27 степени.