Сончево и ветровито

3

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, топло и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 30 километри на час. Максималните дневни температури ќе се движат од 22 до 32 степени.

Во Скопје слично време со температура до 27 степени.