Сончево, локален краткотраен дожд попладне

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во источните делови локално со краткотраен дожд. Во попладневните часови ќе има локална нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 23 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.