Сончево со слаб ветер

4

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, со слаб, а долж Повардарието и во источните делови умерен северен ветер. Температурите ќе се движат од девет до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.