Сончево со температура до 34 степени

3

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени.

Во Скопје слично време со температура до 32 степени.