Сончево со температура до 35 степени

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност и слаб ветер од променлив правец. Попладне е можна појава на изолирана нестабилност. Температурата ќе се движи од 25 до 35 степени.

Во Скопје и околината сончево со мала до умерена облачност и температура до 33 степени.