Сончево со температура до 36 степени

7

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност, а во попладневните часови со умерена облачност и услови за појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе се движи од 30 до 36 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 35 степени.