Сончево со умерен ветер

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен западен ветер, кој на повисоките места и на планините повремено ќе се засилува. Дневните температури ќе се движат од 23 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степени.