Сончево време со температура до 27 степени

12

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови има појава на магла, особено во котлините.

Температурите ќе се движат од 21 до 27 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 25-от степен.