Сончево време со температура до 28 степени

10

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Низ котлините е можна појава на утринска магла.

Температурите ќе се движат од 23 до 28 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 25 степени.