сабота, 25 јануари, 2020
Почетна Ознаки автомобилска

Ознака: автомобилска

- реклама -

Најчитани

Германците не ги сакаат дизелашите, ги купуваат само Балканци

Вкупно околу еден милион дизелаши во Германија (претежно според стандардите Еуро 5 и Еуро 6) чекаат на плацевите.

Вакви трикови користат работодавците, а вие сигурно не ги приметувате

Многумина за време на интервјуто применуваат трикови кои се толку едноставни, а кандидатот не сфаќа дека тоа е тест

“Не сме ваша депонија“: 3.737 тони отпад вратени на богатите земји

Земјите што го испратија отпадот мораа да ги покријат трошоците за враќање на контејнерите.

Ја смени стратегијата и заработува дупло – јутуберка открива еден трик

Едноставна промена може да ви донесе многу повеќе пари од видеа на YouTube. Искусна јутуберка објасни како да го постигнете тоа. 

Што јаде елитата на Давос

Шефот на кујната во Давос вели дека не јадат во ресторан со Мишелин ѕвезда - нема кавијар.