Уште еден сончев и топол ден

2

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, тивко и релативно топло. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Дневните температури ќе се движат од 22 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.