среда, 23 септември, 2020
Почетна Автори Објави од Администратор

Администратор

11 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
- реклама -

Најчитани

Хрвати основаа фирма со два компјутера, а ја продадоа за 148 милиони долари

Највлијателните светски медиуми долги години ја рангираат Nanobit на листата на најбрзо растечки компании во Европа.

Директор одбил 97% од луѓето кои се пријавиле на оглас за работа, а еве...

Моравме во старт да одбиеме 177 луѓе бидејќи не се потрудиле да го прочитаат огласот до крајот.

Бил “шворц“ 20 години, а денес има милијарди – ова се неговите три совети...

Бидејќи тој не е роден богат, ниту наследил нешто, советите на Кубан за пари и успех носат уште поголема тежина.

Отплатил долг од 29.000 долари, а заштедил 100.000 долари, поради овие книги

Одлучил да ја подобри својата финансиска ситуација, едуцирајќи се за теми поврзани со инвестирање и управување со пари. како што вели секоја недела посветувал околу два часа за учење за лични финансии.

Последен пат војуваше пред 200 години, а ќе потроши милијарда франци на борбени авиони

Многумина се противат на ова, истакнувајќи дека една неутрална земја не треба да троши толку многу пари на најмодерни авиони за заштита на својата територија која суперсоничен млазен авион може да ја прелета за само 10 минути.