Домот на Мерилин Монро во Њујорк се продава за 6,7 милиони долари

32

marilyn-monroe-deck-2-today-160613_139c94e2f1ca844808c97eb5fa8a5e2f.today-inline-largeПентхаусот на легендарната актерка Мерилин Монро каде живееше пет години со својот сопруг Артур Милер е ставен на продажба по цена од 6,75 милиони долари, пишува Today.

Станот располага со две спални соби, две бањи со подно греење и мултифункционален туш, лифт, пространа дневна соба, трпезарија, канцеларија, целосно опремена кујна, галерија и два камина.

Познатиот холивудски пар живееше во пентхаусот до нивниот развод во 1961 година.
Домот зафаќа површина од 217 метри квадратни со дополнителни 278 метри квадратни тераси за приредување забави или релаксирање по напорниот ден.

marilyn-monroe-living-room-today-160613_1738b54fc907554710f658835761924d.today-inline-largemariyln-monroe-bedroom-today-160613_4e6a86a66a8008b145bde221df0aa67e.today-inline-largeLuksuz-Merilin Monro-Njujork-Holivud-Artur Miler-Klark Gejbl-Keri Grant-stan-terasa-solarijum (3)marilyn-monroe-bedroom-2-today-160613_963c8c07fdd437c9e48fe32a2c92e6ba.today-inline-largemarilyn-deck-today-160613_03555cd29e78d897779ce1e611788626.today-inline-largemarilyn-monroe-view-2-today-160613_a420b1aeed88d72e9701402af2328809.today-inline-large