Облачно со дожд, на планините снег

4

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег, но со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од три до 14 степени.

Во Скопје и околината облачно со дожд и температура до девет степени.