Попладне дожд, грмежи и ветер

4

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има изолиран развој на нестабилност со пороен дожд, грмежи и повремено засилен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 22 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степена.