вторник, 7 април, 2020
Почетна Ознаки образование

Ознака: образование

- реклама -

Најчитани

Експертите откриваат – еве како ќе изгледаат патувањата по пандемијата

Поради влијаењето на економијата, класичните двонеделни одмори би можеле да се претворат во продолжени викенди.

МојДДВ #МојаНаграда: Ова се 15 – те најсреќни граѓани кои добија по 100.000 денари

Најсреќните 15 граѓани кои од први до 31 март годинава скенирале фискални сметки, добија по 100.000 денари.

Германија планира на 19 април да го врати животот во нормала

Училиштата ќе можат повторно да се отворат кога за тоа ќе одлучат провинциите, а граничните контроли ќе бидат олеснети.

Дали Шведска се “коцка“ со здравјето или останатите претеруваат?

Сепак, статистиките за Шведска покажуваат дека има околу 3.500 заразени и 105 смртни случаи.

На овие седум македонски компании добивката им се мери во милијарди

Седум компании од нашата земја во текот на минатата година успеале да остварат добивка изразена со 10 цифри. Предводник на оваа листа е Стопанска банка...