Попладне дожд и грмежи

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Дневните температури ќе се движат од 14 до 25 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степени.