Попладне нестабилно со дожд и грмежи

2

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и слаб повремен дожд. Попладне и преку ноќта облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 10 до 22 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 18 степени.