Претпладне сонце, попладне дожд

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде променливо, на места нестабилно облачно со пороен дожд, а во јужните делови со грмежи и повремен засилен северозападен ветер. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 22 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.