Променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд

19

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд, поради заладувањето на некои повисоки места врнежите ќе бидат од дожд и снег, а на планините само од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од пет до 13 степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 10 степени.