Почетна Ознаки криптовалути

Ознака: криптовалути

Најчитани

Земји каде што луѓето најмалку работат, најмногу уживаат и живеат најдолго

Сите сонуваме за земја во која ќе работиме помалку, ќе заработуваме повеќе и ќе живееме подолго. Можеби вакво место изгледа како земја на соништата,...

Од денеска доаѓаат големи промени – што сè ќе мора имаат сите нови автомобили 

Новата регулатива на ЕУ наложува дека од 7 јули 2024 година, сите нови автомобили мора да бидат опремени со голем број нови системи за...

Постигнат е договор- Унгарската Влада ќе ѝ позајми на македонската Влада сума од 500...

Премиерот Христијан Мицкоски соопшти дека денеска остварил средба со премиерот на Унгарската Влада, Виктор Орбан на која разговарале за неколку теми меѓу кои и...

РКЕ: Поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 1,00 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување...

РКЕ со нова одлука за горивата од полноќ

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, се намалува за 1,009 ден/кг, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни...