Облачно со повремен дожд

3

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен дожд. Врнежите ќе се почести во западните делови од земјата и во крајниот исток. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од четири до 15 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 14 степени.