Облачно со сончеви периоди и температура до 25 степени

3

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. До крајот на денот облачноста насекаде ќе се зголеми. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 14 до 25 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степени.