Постудено, снег на повисоките места

2

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно и постудено, со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, а во западните делови на некои повисоки места ќе има врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат и ќе се движат од четири до 14 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 10 степени.