Променливо облачно со дожд

3

Времето во Макеоднија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремен краткотраен локален дожд проследен со ретки грмажи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 22 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 19 степени.