Сончево со температура до 22 степени

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од jужен правец. Дневните температури ќе се движат од 13 до 22 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степени.