Сончево со температура до 22 степени

3

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 12 до 22 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 21 степен.