Сончево со температура до 23 степени

4

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност, а во попладневните часови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб, претежно јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 13 до 23 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 21 степен.