Сончево со температура до 23 степени

3

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 14 до 23 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.