Сончево со умерен северен ветер

3

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 16 до 25 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.