четврток, 16 септември, 2021
Почетна Ознаки банкарска

Ознака: банкарска

Најчитани

Легендата се враќа – Електричниот Renault 5 влегува во производство

Француската компанија потврди дека целосно новата и електрична верзија на Renault 5 ќе влезе во производство во текот на 2022 година Кога Renault 5 прототипот...

Зошто елитната КПМГ одлучи дека и требаат повеќе вработени од работничката класа

Во моментов, 23% од партнерите на KPMG и 20% од директорите се од работничка класа.

Црна Гора ги заострува условите за влез во земјата

Црногорската влада донесе нови мерки во борбата против коронавирусот, кои стапуваат на сила на 11 септември и ќе важат до 24 септември, а се...

Неколку психолошки трикови корисни за секоја ситуација

Овие психолошки трикови ќе ви го олеснат животот и ќе ви помогнат да се “справите“ со многу стресни ситуации. Не само што ќе добиете...

Која е разликата помеѓу зафатените и продуктивните луѓе на работа?

Барањата за ефикасност на работа создадоа заблуди за тоа што навистина значи продуктивен работен ден, поради што многу луѓе мислат дека зафатеноста е исто...