сабота, 14 декември, 2019
Почетна Ознаки инвестиции

Ознака: инвестиции

- реклама -

Најчитани

Ниска рата за секоја плата

Важните финансиски одлуки, како што е изборот на соодветен брз кредит, можат понекогаш да бидат збунувачки.

Кои светски музички ѕвезди заработија најмногу оваа година?

Тејлор Свифт е прва на листата со заработка од 185 милиони долари оваа година.

Овој тест на личноста работодавачите го обожаваат

Работодавачите сè почесто покрај вообичаените методи за проценување на потенцијалните вработени, како оцена на квалитетот на биографија и напишана молба, во селекцијата користат нови алати.

Скопје vs Келн

Билет во еден правец со локален транспорт во Скопје чини 0,57 евра, а во Келн за 428% повеќе или 3 евра.

Слободен ден… како да го искористите максимално?

Може и да останете дома, да уживате во добра книга, филм, музика... Сè она за што можеби немате доволно време за викенд или друг слободен ден.