Почетна Ознаки бизнис

Ознака: бизнис

Најчитани

Тежат 43 милијарди долари и продаваат слатки, а никој не ги видел нивните погони

Слатките по кои цел свет „полуде“ се дело на познатиот Мишел Фереро. Човекот кој ја создаде империјата на слатките почина пред девет години, а...

Зголемени и извозот и увозот – Македонија најмногу тргувала со Германија, Велика Британија, Грција,...

Според дефинитивните податоци на Државниот завод за статистика, вкупната вредност на извозот на стоки од Република Северна Македонија, во периодот јануари – декември 2022...

Туристите го избраа островот со најчистата вода на светот, се наоѓа во соседството

Грчкиот остров Кимолос, кој се наоѓа во Егејското Море, северно од Милос, ја доби неофицијалната титула за најчиста вода во светот. Агенцијата за туризам Флорида...

Извршниот директор на Amazon: Успехот зависи првенствено од оваа вештина

Трикот да се напредува на работа не е брзо да учиш или да си најпаметната личност во просторијата - туку да се има позитивен...

Почина скандал-мајсторот, контроверзниот финансиер Иван Боески

Синоќа на 87-годишна возраст почина Иван Боески, еден од пулените на Волстрит од 1980-те години и архетип за алчен и безмилосен трејдер, инспирација за...