Почетна Ознаки енергетика

Ознака: енергетика

Најчитани

АХВ – Се повлекува природна минерална вода, не е безбедна за пиење

Aгенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите дека  се отповикува следниот производ: Негазирана природна минерална вода ,,МИРОС,, во пакувања од 1,5 литар, 0,5...

Пекевски: Сè додека немаме законска регулатива за старт – ап, секоја нова компанија ќе...

Во Македонија зборот старт - ап премногу се користи и се употребува, некако ми се чини дека е фенси да кажеш дека си старт...

7 реченици кои успешните луѓе никогаш не ги кажуваат

Успехот не е нешто што може да се постигне преку ноќ. Потребно е многу напорна работа, време и чиста посветеност. Секој успешен лидер, претприемач или...

РКЕ: Поевтинуваат и бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V), се намалуваат за 0,50 ден/лит, во однос на малопродажните цени...

За прв пат во историјата: Регистрирани се повеќе „електрични“ отколку дизел возила

За прв пат во историјата, бројот на регистрации на електрични возила во Европа го надмина бројот на регистрации на автомобили со дизел мотори. За...