четврток, 16 јули, 2020
Почетна Ознаки машинска

Ознака: машинска

- реклама -

Најчитани

Мегапроект од осум милијарди евра ќе го смени ликот на Атина

Современиот комплекс ќе се наоѓа на местото на поранешниот меѓународен аеродром во Атина, на површина од 620 хектари.

Бренд стар 200 години, кој облече 40 претседатели и безброј банкари- банкротира

Многу работници кои работат од дома се одлучија за полежерен изглед и носење маици и тренерки, а не костуми шиени по мерка.

Најстари ресторани во светот, еве кој македонски ресторан постои од 1928 година

Дури осум од 10-те најстари ресторани во светот се наоѓаат во Европа.

Италија ги затвора границите за Македонија и 12 други земји

Забраната за патување се однесува на Ерменија, Бахреин, Бангладеш, Бразил, БиХ, Чиле, Кувајт, Северна Македонија, Молдавија, Оман, Панама, Перу и Доминиканската Република, соопшти Министерството за здравство.

Која професија ќе биде најбарана по пандемијата

Тоа може да се нарече професија на иднината. Токму овие експерти ќе го придвижат човештвото напред.