понеделник, 27 јуни, 2022
Почетна Ознаки прехранбена

Ознака: прехранбена

Најчитани

На Рено му појде бизнисот: Фабрички реновирани половни автомобили се хит

Renault опреми специјална фабрика која се занимава исклучиво со уредување на користени автомобили. Интересно, Toyota исто така најави дека ќе почне да се фокусира...

Триглав Осигурување Живот со уникатна можност за своите осигуреници, членство на Сторнест услугата со...

Триглав Осигурување Живот го склучи првиот договор за соработка со финансиска институција во земјава со компанијата Сторнест со цел подобрување на квалитетот на услугите и овозможување...

Криза со храна: Путин понуди пет решенија за извоз на жито од Украина и...

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин во интервју за телевизијата „Русија 1“ зборуваше за извозот на жито од Украина и Русија во остатокот од...

Што е солемнизација?

Од една страна, нотарот проверува дали договорот е составен во пропишана форма, а од друга страна на странките им ја објаснува смислата и последиците од тој договор.

Кои се најбогатите 10 Европејци

Вкупниот број на милијардери во Европа и нивното вкупно богатство се намалија во текот на минатата година, откри Форбс. Форбс објасни дека „топењето“ се случило...