петок, 4 декември, 2020
Почетна Ознаки животна средина

Ознака: животна средина

- реклама -

Најчитани

Аплицирај за кредит преку Viber порака

Започнете со разговор со роботчето Макси за да аплицирате за кредит или да се информирате подетално за условите и продуктите кои ги нуди ова финансиско друштво.

Четири книги кои треба да ги прочита секој претприемач

Покрај визијата, упорноста и организациските вештини, на претприемачите им треба и знаење, кое покрај стручната економска литература, може да се најде и во книгите што содржат искуства и совети на некои од најуспешните претприемачи во историјата.

10 најбогати хрватски претприемачи

Предводник на листата хрватски милијардери е Бранко Роглиќ, сопственик на најголемата дистрибутерска компанија во Европа, Orbico. Неговото богатство се проценува на 2,3 милијарди евра.

Почина Енвер Малиќи, бизнисмен и заменик – градоначалник на Град Скопје

Малиќи беше еден од најуспешните македонски бизнисмени, основач на Групацијата Малиќи.

Од кризата ќе “испливаат“ оние кои успеаја во една работа

Доставата до домашна адреса “блесна“ во полн сјај овие месеци, па веќе не се доставува само храна, туку и производи од аптека, бутици, намирници, облека, алат и сè она што може да се порача преку интернет.