Почетна Ознаки телекомуникации

Ознака: телекомуникации

Најчитани

Интервју со Анџело Василевски од Батери Еволушн: Akumulatori.mk – нов и модерен начин за...

Аkumulatori.mk не е само онлајн платформа за купување на акумулатори и батерии, туку долгогодишна идеја и збир од сите производи и дистрибутери на нашата компанија, која од 2008 година е присутна на пазарот во Македонија како генерален увозник и дистрибутер на повеќе од 10 светски брендови.

Усвоен ребаланс на буџетот

Зголемување на капиталните инвестиции и продолжување на поддршката за стопанството се двата клучни сегмента во ребалансот на Буџетот што Владата денеска го усвои на седница.

Дрво кое носи заработка од 50.000 евра, а инвестициите се минимални

Во Србија станува сè попопуларно одгледувањето на брзорастечкото дрво пауловнија, кое се смета за растение кое носи брз профит од дури 50.000 евра. Неодамна...

Кога компјутерот ќе ни го замати видот

Синдромот на компјутерски вид се дефинира како напрегнување на очите, серија на едноставни проблеми со очите и видот, поврзани со честата и подолготрајна употреба на компјутер.

Барел нафта чини околу 73 долари

На повисока цена на нафтата влијае и податокот за инфлацијата во мај, што сигнализира континуирано закрепнување на домашната побарувачка од последиците на пандемијата.