Почетна Ознаки инфраструктура

Ознака: инфраструктура

Најчитани

Еве кои земји ќе бидат магнет за привлекување богатство – една е од соседството

Обединетите Арапски Емирати ќе бидат водечки магнет за богатство во светот трета година по ред, според новото истражување на Извештајот за миграција на приватното...

(ВИДЕО) Саудиска Арабија има нова инвестиција која се граничи со реалноста: Еве како изгледа...

Саудиската компанија за развој на недвижнини Al-Othaim Investment најави нов проект за изградба на брод за крстарење кој треба да биде град во град. Проектот...

Што ќе пијат Европејците додека го гледаат ЕП? Во Лондон едно пиво чини речиси...

Цените на пивото многу варираат во европските метрополи, со највисоки цени во нордискиот регион, Велика Британија и Франција. Рангирањето значително се поместува кога се...

Тука дури и туристите се жалат дека има премногу туристи: Имаат 15.550 жители и...

Приближно 33 милиони луѓе ја посетиле Грција во 2023 година, што е за 5 милиони повеќе од претходната година. Многу туристи се привлечени во...

Прогласено најчистото крајбрежје во Европа: Се наоѓа во регионот

Да се ​​биде на плажа е главно сончање и пливање, но за оние кои сакаат да веслаат, нуркаат или да прават добри фотографии за...