понеделник, 13 јули, 2020
Почетна Ознаки филмска

Ознака: филмска

- реклама -

Најчитани

Бренд стар 200 години, кој облече 40 претседатели и безброј банкари- банкротира

Многу работници кои работат од дома се одлучија за полежерен изглед и носење маици и тренерки, а не костуми шиени по мерка.

Во што одлучи да инвестира Ворен Бафет, по неколкумесечно затишје

На годишната средба со акционери во мај, Бафет откри дека Berkshire Hathaway подготвил рекордни 137 милијарди долари за инвестирање во компании. Сепак, тој нагласил дека не видел добри прилики.

На продажба уште еден поранешен гигант на СФРЈ

Компанијата се продава по почетна цена од 1,5 милиони евра.

На оваа европска држава ѝ се заканува банкрот

Уште пред пандемијата банкарскиот систем на Републиката беше во колапс, долговите на земјата пораснаа на 360 милиони евра, а сега, за да избегне финансиска пропаст, властите на Сан Марино бараат помош од првиот сосед Италија и Банката на Италија.

Италија ги затвора границите за Македонија и 12 други земји

Забраната за патување се однесува на Ерменија, Бахреин, Бангладеш, Бразил, БиХ, Чиле, Кувајт, Северна Македонија, Молдавија, Оман, Панама, Перу и Доминиканската Република, соопшти Министерството за здравство.