Почетна Реклама

Реклама

ИКЕА на својот Твитер профил објави фотографија од жена која седи во удобна фотелја. Конечно дома“, пишува во огласот за фотелјата. Да потсетиме, Ангела Меркел истакна дека се надева дека по 16 години конечно ќе се одмори дома и ќе може да чита книга.
Во новата реклама на Пежо се појавуваат еден од најдобрите италијански актери и светскиот рекет број еден. Во спотот на Пежо го гледаме популарниот италијански актер Стефано Акорси како игра тенис  или барем, се обидува да го направи тоа со прилично сомнителни резултати. Потоа исцрпен, оди до својот автомобил, каде...
Дојде време од годината кога компаниите почнуваат да се тркаат кој ќе има подобри и пооригинални новогодишни реклами во кои глуми Дедо Мраз. Во групата се приклучи и британскиот мултинационален малопродажен ланец Tesco, кој се чини дека веќе има голема предност. Имено, тие снимија новогодишна реклама, која за кратко...
Овогодинешната реклама на Coca - Cola прикажува момче кое пред Божиќ се вселува во нова и мрачна зграда со својата мајка. Се разбира, атмосферата е сè само не весела и празнична, но момчето доаѓа до идеја како да ја поправи. Концептот за оваа реклама е инспириран од пандемијата во која...
Оскаровецот Бред Пит тргна по стапките на својот пријател, Џорџ Клуни, потпишувајќи договор со италијанскиот производител на кафе и апарати за домаќинство, De’ Longhi. Оттаму го најмија Пит како нов претставник, амбасадор на брендот, се вели во соопштението на компанијата. Акциите на De’ Longhi пораснаа за 1,9 отсто на берзата...
Компанијата Emirates Airline откри што се случило во создавањето на нивното неверојатно ново видео… Emirates се најде на насловните страници оваа недела, бидејќи нејзиното ново вирално видео ги натера сите да се запрашаат: Дали е реално? Компанијата објави видео во кое го слави тргнувањето на Обединетите Арапски Емирати од црвената...
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, кој е еден од амбасадорите на Peugeot, повторно ги здружува силите со компанијата, овојпат за кампањата на 508 PSE.
Де Ниро смета дека Швајцарија е импресивна и убава, но нема никаква драма, како што бара тој.
Поранешната фудбалска мегаѕвезда Дејвид Бекам е нов бренд амбасадор на италијанскиот производител Maserati, а за таа цел снимија и едно интересно видео.
За многумина возбудливи се натпреварите, но голем е бројот на луѓе кои им се воодушевуваат на рекламите што се прикажуваат за време на натпреварите.
Бидејќи современите технологии интернетот ни се на дофат, денес, само имагинацијата е граница.
Рекламата на германската фармацевтска компанија Doc Morris ја направи Jung von Matt/SAGA.
Ретро реклама, со група работници облечени во Gucci додека се подготвуваа за прославата на крајот на годината
Иако празниците оваа година ќе бидат поинакви, тоа не значи дека не треба да се почувствува радоста и поврзаноста.
Рекламата е снимена во 2004 година, а за 180 секунди реклама потрошени беа 33 милиони долари.
Меѓу приказните што особено се истакнаа е рекламата на Amazon која не е директно поврзана со Божиќ, но беше лансирана како дел од празничната кампања и секако заслужува да ја видат сите.
Компанијата соработува со фондацијата за деца Make-A-Wish, на која ќе ѝ донира 25% од приходите од продажбата на играчката Мики Маус.
Coca - Cola, освен што е бренд препознатлив по своите производи, секогаш го привлекува вниманието на јавноста со своите празнични реклами.
Среќен ден порачува францускиот автомобилски бренд Citroen.
Слоган кој Џем Брендс, сопственик на ланецот, го користел 64 години, ќе биде повлечен во понеделник ширум светот и ќе се користи повторно кога ќе дојде време за тоа, соопшти компанијата.
Рекламата претставува монтажа од снимки од Брајант низ неговата кариера
Промотивното видео се појави на YouTube, а се наведува дека е снимено под покровителство на Светската здравствена организација.
Продажбата на пивото продолжува да расте последните месеци, а производите на семејството Corona може да се најдат во ресторани, барови, локални трговци и онлајн.
Фасцинантната и детална монтажа испрати силна порака до публиката - за обединувачката моќ на спортот во време кога епидемијата на коронавирус влијае на сите социјални сегменти, особено спортот.