петок, 22 ноември, 2019
Почетна Реклама

Реклама

Наместо да се грижиш за она што тргна наопаку, зошто не уживаш?
Германскиот синџир на супермаркети, Penny во соработка со маркетинг агенцијата Serviceplan group создаде интересна реклама чие мото е органска храна за сите.
Пораката на рекламата е доколку се споделува возењето, луѓето ќе кажуваат повеќе Да, одошто ако возат сами и повеќе ќе викаат Не.
Главна улога во рекламата е Меколи Калкин, а тема е култниот филм карактеристичен за овој период од годината - Сам дома.
Целосно електричниот модел EQC ја комбинира “електричната интелигенција“ со перфектната тишина и елеганција во духот на празниците.
Во рекламата главен лик е кучето Максимлијан, кој ужива во кралски третман...
Месар, пекар, продавачка во книжарница, цвеќарка... ја пеат култната All I want for Christmas од Мараја Кери, повикувајќи ги сограѓаните да ги посетат нивните продавници.
Единственото нешто што некои децата во светот го посакуваат за новогодишните празници е да бидат со своето семејство.
Кампањата го носи името #FutureFishandChips и има за цел да го смени ставот на луѓето кон пластиката за да ја намалат нејзината употреба.
Рекламата е своевидна ретроспектива посветена на познатата британска поп ѕвезда, а во позадина оди негова песна.
Видеото е сведок на многу интересни и искрени емоции на луѓе кои ги очекуваат своите блиски на аеродром.
Препознатливите кутии на Amazon “пеат“ на цел глас за сите оние што ја чувствуваат претпразничната еуфорија.
Случајни минувачи се обидуваат да вреснат најсилно што можат за да добијат бесплатен пијалак, но изненадувањето допрва доаѓа...
Целта на интернет-гигантот е да ги спречи своите корисници од измами и лажни промоции.
По деталната проверка на инсталацијата, судијата на Гинисовите рекорди и официјално потврди дека се работи за најголемиот билборд во светот, кој го надмина претходниот рекорд во Дахран, Саудиска Арабија, за 241,93 м2.
Во период од 15-ти јануари до 15-ти април, со секое купување на пакет пива на Stella Artois, автоматски се помага на светската организација Water.org, да обезбеди цела година чиста вода за пиење за едно лице кое живее во некоја од земјите во развој.
Американскиот банкарски бренд Santander направи креативна реклама во којашто на клиентите им порачува дека ги почитува.
Новата кампања на Subaru ќе ги избегнува триковите за да се фокусира на важните работи во возењето на автомобилите.
Сите предмети што ги има во нејзината чантичка ги дава за да купи чоколадо за роденденот на нејзината мајка.
Мачето решава да подари лото ливче како подарок за божикните празници исто како Дедо Мраз.
Во последната кампања на Adidas вклучени се многу познати спортски ѕвезди, музичари, продуценти, манекенки, модни креатори...
Иако технологијата е таа што нè обединува на неверојатен начин, ништо не може да го замени квалитетно поминатото време со семејството и пријателите.
Кампањата, под името Santa Rebooted, е направена во партнерство со организацијата Save the children, за да испрати порака дека некои деца се помалку среќни во овој период од годината.
Реклама што го покажува вистинското значење на празниците.